המון עסקים פונים למרכזיה לעסקים מבוססת ענן בהיותה יותר זולה וקלה לתפעול, בהתחשב בעובדה שהיא אינה דורשת כל חומרה נוספת.

המונח "מרכזיה לעסקים" מתייחסת למערכת בה העסק משתמש כדי לנתב שיחות ולנהל את שלוחות הטלפון במשרד. מרכזיות יכולות להיות מערכות חומרה, מערכות תוכנה, או מערכות מורכבות הן של חומרה והן של תוכנה.

ישנם סוגים רבים ושונים של מרכזיות. יש מרכזיות וירטואליות, ויש גם מרכזיות IP ומרכזיות מסורתיות. מרכזיות מסורתיות הן מכונות התופסות שטח משרדי ודורשות הפעלה ידנית, ואיש תחזוקה באתר.כאמור, מרכזיה לעסקים מבוססת ענן היא מונח אחר הדורש ספק שירות VoIP, המבוססת על מערכת תוכנה קלה לתפעול, ומספקת לכם שירות ממיקום מרוחק. אתה לא צריך לקנות מערכת חומרה יקרה, לאייש איש תחזוקה שוטפת או לרכוש ציוד נוסף, מה שמסייע לך לחסוך כסף,.

מרכזיה לעסקים המבוססת על מרכזיית ענן מתארחת כמעט לחלוטין באינטרנט. הענן מבטל את הצורך בחומרה של המרכזייה המסורתית ואת המיקום הפיזי. במקום זאת, כל הנתונים מאוחסנים באינטרנט באמצעות טכנולוגיית ענן. משמעות הדבר היא, כי המרכזייה ניתנת לחיבור בקלות עם כל מחשב, טאבלט וטלפון סלולרי מכל מקום ללא כל צורך של חיבור פיזי. הענן המרכזי מתארח אצל ספקית שירות וטכנולוגיית הענן הוא בחסות השרת שלהם.

הפונקציות של מרכזיה לעסקים
המרכזייה המסורתית כולל פונקציונליות מוגבלת, כמו למשל אחזקה מתמדת וחוסר ניידות. היא יכולה להיות מורכבת מחומרה וכמה רכיבי תוכנה, או מורכבת כולה מתוכנה. ובכל זאת, היא תדרוש ממך לעקוב אחר המערכת שלך. אבל עם מרכזיה לעסקים וירטואלית, הדרישה העסקית היחידה שלך היא טלפונים רגילים ומחשב עם גישה לאינטרנט. זה מפחית באופן דרסטי את עלויות התחזוקה ואת הציוד שלך.

עם מרכזיה לעסקים, אתה יכול לקבל מספר בלתי מוגבל כמעט של שלוחות טלפון עבור המשרד שלך. עם זאת, ספקי שירות רבים כוללים רק מספר שלוחות מוגבל בכל תוכנית. אולם יש כאלה הכוללים הרחבת שלוחות ללא הגבלה.

ניתן גם להשתמש במערכת זו של מרכזיה לעסקים, על מנת לספק סיומות עבור עובדי החברה שיוכלו לעבוד במקומות שונים בכל רחבי הארץ והעולם. בגלל שהמרכזייה מאוחסנת באופן מקוון, אתה לא מוגבל בקווי טלפון הנמצאים במקום גיאוגרפי מסוים ויכול להתנייד באמצעות הטאבלטים והטלפונים הניידים.

מרכזיות אלה הן הסוג הבסיסי ביותר של מערכת טלפון וירטואלי. אתה יכול לקבל מרכזיות וירטואליות מתקדמות יותר עם יותר תכונות, או מרכזיות זולות עם פחות תכונות, תלוי כמה אתה רוצה להשקיע.

מרכזיה לעסקים מבוססת ענן הוא לעתים קרובות זולה ביותר. במקרים מסוימים, היא עשויה להיות האפשרות הזולה ביותר עבור שירותי מרכזיה, לכן היא מתאימה לעסקים בכל גודל.

מרכזיה לעסקים זו גם עשויה לכלול המון תכונות שימושיות:
מוסיקה בהמתנה
דיילת אוטומטית
פקס
שירות תא קולי
הרחבות בעת הצורך
חיוג לפי שם הספרייה
ברכות מותאמות אישית
התאמה אישית של התוכנה

למי מתאימה מרכזיה לעסקים?

מרכזייה לעסקים מבוססת ענן מתאימה לשימוש חברות ועסקים שרוצים לשמור על עלויות נמוכות, לשמור על דמי תחזוקה ושדרוג נמוכים. מרכזייה זו מתאימה במיוחד עבור עסקים שיש להם עובדים שנוסעים לעבוד מחוץ למשרד. המערכת מאפשרת להם להתחבר לשירות הווירטואלי ללא צורך בשולחן וטלפון פיזי.
חלק מן היתרונות הגדולים של המרכזייה הם:
אין עלויות ציוד ותחזוקה, מאחר שכל הציוד מאוחסן על ידי ספק מחוץ למשרד
גמישות. הצגת שינויים (קווים נוספים, תכונות וכו') באופן כמעט מיידי
שיחות מקומיות ושיחות חוץ חינם, כיוון שהשיחות נשלחות דרך האינטרנט
תעריפי שיחות בינלאומיות זולות